AHTAMAR ADASI İNANÇ ZİYARETİ

Kategori: Cemaat,Kilise

Bilindiği üzere, 2010 yılından bu yana Ahtamar’da bulunan Surp Haç Ermeni Kilisesi’ne inanç ziyaretleri gerçekleştirilmektedir. Bu inanç ziyaretlerine son 3 yıl boyunca güvenlik nedeniyle ara verilmişti.

Bu yıl tekrardan gerçekleşen başvuruda gerekli olan izin alınmıştır. Van Valisi Murat Zorluoğlu ve diğer yetkililer, her zaman olduğu gibi bu kez de ziyaretle ilgili mutluluklarını ve gereken desteği sağlayacaklarını ifade etmişlerdir.

Ruhani Meclis’in 29 Haziran 2018 tarihli 3. oturumunda toplantıya katılan din adamlarımız, bu gelişmelerden duydukları mutluluğu belirtmişlerdir.

Bu yıl Van-Ahtamar’da gerçekleşecek olan inanç ziyaretinin ve Dini törenlerin 9 Eylül 2018 Pazar günü, saat 11.00’de yer alacağını ilgililere duyururuz.

Dolayısıyla ülke içinde ve dışında bulunan cemaatimize, Cemaat ve Kilise Vakıf Yönetim Kurullarına, hayırseverlerimize, yöneticilerimize, derneklerimize ve basın kurumlarımıza, inanç ve haklarımıza  sahip çıkmak ve atalarımızın mirasını yüceltmek için bu inanç ziyaretinde bulunmaları ve mümkün olanı gerçekleştirmek için çaba göstermeleri yönünde çağrıda bulunuyoruz.

Turizm şirketleri tarafından ziyaretle ilgili çeşitli programlar hazırlanmış olduğu konusunda da bilgi edinilmesini rica ederiz.