ARİS DİKRAN NİŞAN’IN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat,Cismani

Kadasetli Patrik Sahak II Hazretleri’nin davetiyle 25 Ağustos 2020, Salı, saat 11.00’de Patrikliğimize bir ziyarette bulunan Aris Dikran Nişan Patrik Hazretleri tarafından kabul edildi. Kabulde Aris Nişan’ın ailesi, Esayan Okulu’nun eski Müdürü Satenig Nişan ve Patriklik Genel Sekreteri Başrahip Tatul Anuşyan da hazır bulundular.

 ARIS NSHAN

Bilindiği üzere, Esayan Okulu öğrencilerinden Aris Nişan Üniversite Giriş Sınavlarında büyük bir başarıya imza atarak ülke genelinde 730ncu olmuştu.

Patrik Hazretleri genç ziyaretçiye ve beraberindekilere “Hoş geldiniz” dedikten sonra elde edilen başarıyı kutladı. Ailenin ve okulun eğitimdeki önemini vurgulayan Sayın Patrik Aris’in bunun canlı bir örneği olduğunun altını çizdi. Özellikle ailesini ve oluşumunda emeği geçen eğitimcileri kutladı. Bunlardan birinin de Aris’in akrabası ve eski müdürü Satenig Nişan olduğunu söyledi. Patrik Hazretleri cemaat okulumuzun yaşadığı bu haklı gururu kendisinin de taşıdığını vurgularken memnuniyetini dile getirdi. Bu başarıların çoğalarak artması gerektiğini de vurguladı.

 ARIS NSHAN KAPAK

Yılmadan çalışarak başarı meşalesini daima yüksek tutmasını tavsiye ederken ait olduğu her ortam için örnek bir kişilik olmasını dilediğini ifade etti.