BARTEV’İN PATRİKHANE ZİYARETİ

Kategori: Cemaat

bartevTanınmış ses sanatçısı Bartev Garyan ve kızı Arev, 9 Eylül 2014, Salı, saat 11:00’de, Patrikhane’yi ziyaret ettiler ve Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler.

Bartev, 20 Ekim 2014, Pazartesi, saat 21:00’de Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir konser vereceğini bildirdi. Konser çalışmaları hakkında bilgiler sunduktan sonra, Patrik Genel Vekili’ni konsere davet etti. Sevilen ses sanatçısı ve arkadaşları, bu konserde de müzikseverlerin karşısına Ermenice pop şarkıları ile çıkacaklar.  Konsere “Arakasd” orkestrası da katılacak. Daha önceki konserlerden farklı olarak, bazı şarkılar akustik enstrümanlar ile icra edilecek. Geçen konserde de olduğu gibi, sunuculuk görevini tekrar Arev Garyan üstlenecek.

Başepiskopos Aram Ateşyan, konser çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti. Bartev’in geçmiş konserlerine değinerek, onların ne denli başarılı sonuçlandığını söyledi. Benzer konserler, Ermenice şarkıların dinleyiciler ile buluşması ve müzikseverlere tanıtılması için çok güzel fırsatlardı. Başepiskopos Aram, ayrıca bu gibi kültürel bir faaliyette babasına destek olan ve rol üstlenen Arev Garyan’ı da takdir etti. Son olarak ise, Bartev’e ve arkadaşlarına konser çalışmalarında başarılar diledi.