BİLDİRİ

Kategori: Cemaat,Cismani

ÖNEMLİ BULUŞMA

 

Ermeni Patrikliği Gençlik Komisyonu ve Danışmanlar Kurulu Patrikhane binasında 1 Ağustos 2018 tarihinde bir toplantı yaptı. Danışmanlar kurulu tarafından seçilen ve gençlik komisyonu kurmakla görevlendirilen Ari Çolak, toplantıda ekibi ile ilerleyen tarihlerde yapacakları projeleri danışmanlar kurulu üyeleri ile paylaştı.

 

Toplantıya katılımın neredeyse tüm üyeler ile gerçekleştirildiği ve verimli bir toplantı olduğu gözlemlenirken, hem Gençlik Komisyonu ve hem de Danışmanlar Kurulu için heyecan verici bu buluşmada görüşülen projelerin, en kısa zamanda hayata geçirilmesi konusunda ortak karara varıldı.

 

Cemaat gençleri için düşünülen organizasyonlar ve bu organizasyonların gençlerimizin ne şekilde yararına olacağı görüşülen toplantı baştan sona Ermenice olarak yapıldı.

 

Gençlik komisyonu projelerinin yine gençlerin kendileri tarafından takip edilmesinin hem sorumluluk hem de organizasyonların devamlılığı açısından önemli olduğu vurgulandı.  Yapılacak olan çalışmaların bir çeşitliliği arz etmesinin önemli bir unsur olduğu da ifade edildi. Planlanan çalışmalar; eğitimden seminerlere, seyahatlerden resepsiyonlara, mentee-mentor planlanmasından konuşmacı organizasyonuna, spor takımı kurma çalışmalarından pikniğe kadar benzeri pek çok alanda faaliyeti sağlayacaktır. Böylece gençlerimizin bir araya gelmek için pek çok nedeni olacaktır.