BYUREGHAVAN OKULU ÖĞRENCİLERİ PATRİKLİĞİ ZİYARET ETTİLER

Kategori: Cismani,Kilise

Ermenistan’lı Byureghavan Okulu öğrencileri Vartan Navasartyan ve Okul Müdürü Narine Zakaryan önderliğinde Patrikliğimize 24 Temmuz 2018, Salı günü, saat 11.00’de bir ziyarette bulunarak Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan adına Başrahip Tatul Anuşyan tarafından Kabul edildiler.

BYUREGHAVAN

Konuklar, İstanbul’dan geçerken Patrikliği de ziyaret etmek amacıyla geldiklerini ifade ettiler. Grubun orchestra üyelerinden oluştuğunu Makedonia’nın Ohrid ve Macaristan’ın Budapeşte şehirlerine seyahat ettiklerini, oralardaki müzik festivallerinde Ermenistan’ı temsil edeceklerini de sözlerine eklediler.

Konuklar Cemaat’in Ruhani Merkezi olan Patrikhane’de bulunmaktan dolayı mutluluklarını da dile getirerek Patriklik ve Cemaat hayatı ile ilgili bilgiler talep ettiler.

Sayın Başrahip Patriklik tarihi ve Cemaat hayatı ile ilgili bilgiler aktararak soruları da cevapladı. Kendilerinin kültür elçileri olarak yabancı ülkelere doğru yola çıkmış olduklarını, Kimliğin en önemli vazgeçilmezliğinin kültüre hizmet olduğunu ve bu yolda ilerlenmesi gerekliliğini vurguladı. Konuklar Kabul için teşekkür ettiler.

Sayın Başrahip de ziyaret için teşekkür ederek takdis ve başarı dileklerini iletti.