GALATA VAKFI YÖNECİLERİNİN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat

galata neteGalata Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi ve Getronagan Ermeni Lisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Rahip Zadik Babikyan’ın önderliğinde, 8 Ocak 2015, Perşembe, saat 14:00’da, Patrikhane’yi ziyaret ederek, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler.

Ziyaretçiler, Kilise ve okulun Rab’de uyuyan hayırseverlerinin, 18 Ocak 2015, Pazar günü Patriklik Kilisesi’nde gerçekleşecek dini ayinle anılacağını, daha sonra da Bezciyan Salonu’nda S. Krikor Lusavoriç Kilisesi ve Getronagan Lisesi yararına sevgi sofrası düzenleneceğini bildirdiler. Yapılacak dini törenlerde ve devamındaki sevgi sofrasında, Patriklik Makamı’nın himayesini dileyip, Başepiskopos Aram’ı davet ettiler. Kurul üyeleri, kilisede ve okulda yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgiler sundular.

Başepiskopos Aram Ateşyan, Galata Vakfı yöneticilerinin daveti üzerine, gerçekleşecek törenlere Patriklik Makamı’nın himaye edeceğini belirterek, kilise yararına yürütecekleri çalışmalar için kendilerine başarılar diledi.