GENÇ YÜZÜCÜLER PATRİKLİĞİMİZDE

Kategori: Cemaat,Cismani

Cemaatimizin yüzücü gençleri 30 Nisan 2018, Pazartesi, saat. 14.00’te Aram Kuran önderliğinde Patrikliğimize bir ziyarette bulunarak Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından Kabul edildiler.

Konuklar, Patrik Genel Vekili’ni cemaatimizin son günlerdeki spor başarılarıyla ilgili bilgilendirmek için geldiklerini ifade ettiler.

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan’ın Ptolemaida şehrinde gerçekleşen Uluslararası Paralimpik Yüzme Yarışları’na İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü adına 11 sporcu katılmıştı. Bu sporcuların içinde iki kişi ise cemaatimiz üyelerindendi. Sporcular 36 altın, 14 gümüş ve 5 bronz madalya kazanırken bu başarılardan Karin Paker’e 5 altın, Karin Kader Öcal’a ise 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya düşmekteydi.

Patrikliğimize yapılan ziyarette eğitmenler Duran Arslan ve Berna Bal da bulunmaktaydı. Patrik Genel Vekili’ne bu kategorideki yüzücülerin başarılarından duydukları mutluluğu aktardılar. Özellikle Karin Paker ve Karin Kader Öcal’ın karalı çalışmalarını ve iradelerini vurguladılar. Cemaatimizin bu gençlerimize yakın ilgi göstermesini ve onları yüreklendirmesini dilediler.

PARALIMPIK

Patrik Genel Vekili, bu ziyaret için teşekkür ederek sporcuları ve ailelerini takdir ve takdis ettiğini ifade etti. Patrikliğimiz yayınlarından örnekler de sunan Sayın Başepiskopos Patriklik Makamı’nın bu ve benzeri başarılar için her zaman destek olduğunu ve cemaatimizi de aynı şekilde davranmaya yüreklendirdiğini söyledi. Ayrıca, bu ve benzeri gençler için başarı ortamının oluşturulmasının önemini de vurguladı. Konuklar teşekkür ederek ayrıldılar.