HASTAHANE’DEKİ RUHANİLERİ ZİYARET

Kategori: Bülten

hasta hokevoraganlarPatrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan, 1 Nisan 2013, Saat 15.00’de, İsa Mesih’in Diriliş Yortusu vesilesiyle, Episkopos Sahak Maşalyan ve Diyakos Vağarşag Seropyan refakatinde Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’ni ziyaret etti.

Ziyaretçiler öncelikle Başhekim Dr. Ardaşes Akdağ’ı makamında ziyaret ettiler ve hastanede bulunan din görevlilerinin sağlık durumları hakkında bilgi aldılar.

Başepiskopos Aram ve beraberindekiler ilk olarak Kadasetli Patrik Mesrob II. Hazretleri’ni ziyaret etip, sağlığı için dua ettiler ve Patrik Hazretleri’nin sağlık durumu hakkında bilgiler aldılar. Bu vesileyle Diramayr Mari Mutafyan ile sohbet ettiler ve Kutsal Diriliş Yortusu’nu tebrik ettiler.

Daha sonra Ermeni Kilisesi’nin en kıdemli din adamlarından olan ve ilerleyen rahatsızlığı sebebiyle hastanede tedavi altında bulunan Başepiskopos Şahan Sıvacıyan’ı ziyaret edip, sağlığı için dua ettiler.

Son olarak, Kıdemli Pederler Hovhan İstanbulluyan ve Isdepan Gomikyan’ı ziyaret ettiler. Ziyaretçiler, rahatsızlığı dolayısıyla hastanede kalan ruhanilerimizin ve yakınlarının Kutsal Diriliş Yortusu’nu tebrik edip, şifa dileğinde bulundular.