İÇ İŞLERİ BAKANI PATRİK GENEL VEKİLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Kategori: Belgeler,Cemaat,Cismani

Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu 30 Nisan 2018, Pazartesi akşam saatlerinde Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 

Sayın Bakan bu sabah Kadıköy’de vuku bulan tatsız olaya değindi. Bilindiği gibi Kadıköy’deki Surp Takavor Kilisesi’nin ana giriş kapısının önüne bir çöp konteyneri boşaltılmış ve Kilise’nin yan duvarına da milliyetçi söylemler içeren bir ifade yazılmıştı.

 

Sayın Bakan olaydan üzüntü duyduğunu ifade etti. Yurt dışında bulunmasına rağmen olayla yakından ilgilendiğini ve emniyet güçlerinin eylemi gerçekleştireni yakalamış olduklarını söyledi. Sayın Bakan, akli dengesi bulunmayan bu kişinin gerçekleştirdiği olayın bazı kesimler tarafından siyasi bir hareket olarak algılanmaya çalışılabilmesinden duyacağı üzüntüyü de ifade etti.

 

Sayın Bakan Emniyet Güçleri’nin ayırım gözetmeksizin tüm vatandaşların huzuru için hizmet etmeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

 

Sayın Soylu Patrik Genel Vekili vasıtasıyla Cemaatimiz üyelerine de en iyi dileklerini ileti.

 

Patrik Genel Vekili gösterilen yakın ilgi için teşekkürlerini ileterek Devlet’in pozitif yaklaşımlarını vurguladı. Sayın Başepiskopos Devlet yetkililerine başarı dileklerini de iletti.