KIDEMLİ PEDER MÜRON AYVAZYAN’A TAKDİR BERATI TEVDİ EDİLDİ

Kategori: Cemaat,Dini,Kilise

Muron Avak Kahana (1)Günümüzde, Türkiye Ermenileri Patrikliği’ne bağlı en kıdemli peder, Kıdemli Peder Müron Ayvazyan’dır. Patriklik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan, takdisinin kırkıncı yılını kutlayacak olan Kd. Peder Müron’u, takdir beratıyla onurlandırma kararı vermiştir.

Muron Avak Kahana (2)Patriklik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan Hazretleri’nin talimatlarıyla, Ruhani Kurul Başkanı Episkopos Sahak Maşalyan, Peder Zakar Koparyan ve Peder Şirvan Mürzyan refakatinde, 23 Kasım 2017, Perşembe, Kd. Peder Müron’u evinde ziyaret etti. Din adamları, Patriklik Kaymakamı’nın sevgi ve selamlarını ileterek, Kd. Peder Müron’un uzun yıllar devam eden hizmetlerinin, takdir beratıyla onurlandırılacağını bildirdiler. Sonrasında, Episkopos Sahak, takdir beratını okuyarak, Peder’e tevdi etti.

Kd. Peder Müron, bu sürpriz onurlandırma ve şahsına karşı gösterilen alakadan dolayı Patriklik Kaymakamı’na ve ruhani kardeşlerine en derin saygılarını sundu. Rahatsızlığı nedeniyle üzüntülü olduğu günlerde, bu onurun kendisini teselli ettiğini belirtirken, ziyaret münasebetiyle kendini hatırlayan herkese teşekkür etti.

Muron Avak Kahana (3)