KINALIADA KİLİSESİ YÖNETİM KURULU’NUN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat,Cismani,Kilise

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 9 Temmuz 2020, Perşembe, saat 21:00’de, Patrikliğin yazlık konutunda, Kınalıada Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyelerini, Din Görevlisi Rahip Harutyun Damadyan ve Başkan Levon Şadyan önderliğinde kabul etti.

 

Ziyaretçiler, öncelikle Patrik Sahak II. Hazretleri’ni, Kınalıda’da Patrik sıfatıyla ilk defa misafir etmekten dolayı memnuniyetlerini bildirdiler. Aynı zamanda, Koronavirüs nedeniyle, Patrik Hazretleri’ni, adalı kalabalık bir halk eşliğinde layıkıyla selamlama olanakları olmadığı için üzüntülerini bildirdiler. Sohbet esnasında, Kınalıada Kilisesi’nin halka kapalı olarak faaliyete geçtiği belirtildi. Bu süreçte, inanalar mum yakmak için kiliseye gitmekte ve törenlere kilise bahçesinden katılmaktaydılar. Ne yazık ki, Koronavirüs nedeniyle, kilisedeki birçok faaliyet bu yıl iptal edilmişti. Ziyaretçiler bu bağlamda, kilise yaşantısının sağlıklı devamlılığı için Patrik Hazretleri’nin öğütlerini dinlediler. Yöneticiler, ziyaret kapsamında kilise hakkında bilgiler de sundular. Son olarak, tüm ziyaretçiler Patrik Hazretleri’nin isim ve rahiplik takdis yıldönümü münasebetiyle, kendilerine sağlık ve esenlik dilediler.

 KINALIADA YONETIM 2020

Patrik Hazretleri, ziyaret nedeniyle kilise din görevlisine ve yöneticilere teşekkür etti. Kınalıada Kilisesi uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar sessizdi ve Koronavirüs’ün bu olumsuz etkisinin bir an önce kaybolması için duacı olduğunu belirtti. Bu zor günlerde, sorumluluk bilinciyle görevlerini sürdüren ve Kınalıada Kilisesi’ndeki ruhani yaşamın devamlılığını sağlayan herkesi tebrik etti. Bu bağlamda, Patriklik Makamı’nın talimatlarına ve sağlık önlemlerine üst düzey dikkat edilmesini bir kez daha hatırlattı. Patrik Hazretleri, ziyaretçilere çalışmalarında başarılar diledi.