NAİRA SERTŞİMŞEK’İN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat,Cismani

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri’nin davetiyle 27 Ağustos 2020, Perşembe sabahı Patrikliğimize bir ziyarette bulunan Nayra Sertşimşek Patrik Hazretleri tarafından kabul edildi. Kabulde Nayra’nın babası ve Aramyan Uncuyan Okulu Kurucu Temsilcisi Sarven Sertşimşek de hazır bulundu.

Bilindiği üzere, Nayra, geçtiğimiz günlerde, Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen Altan Kıraç Yeni Biniciler Türkiye Kupası’nın sahibi olmuştu. Patrik Hazretleri, ziyaretçilere “Hoş geldiniz” dedikten sonra elde edilen başarıyı kutladı. Cemaatimiz üyelerinin, cemaat hayatı dışındaki platformlarda elde ettikleri başarıların Patriklik Makamı’nı memnun ettiğini belirtti. Binicilik dalındaki bu başarı, muhakkak ki kendi ailesini ziyadesiyle memnun etmişti. Patrik Hazretleri, bu başarıyı şahsen kutlamak ve ailenin mutluluğuna paydaş olmayı arzulamıştı.

NAIRA SERTSIMSEK 2

Naira, Patrik Hazretleri’nin gösterdiği pederane yaklaşım için özel olarak teşekkür ederken, kupa sahibi olarak Patrikhane’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti iletti.NAIRA SERTSIMSEKPatrik Hazretleri, aynı zamanda Nayra’nın ailesi hakkında da övgüyle konuştu. Aile üyeleri hala cemaat yaşantısına katkı sunmaya devam etmekteydi. Ruhani Önder’imiz bu vesileyle Nayra’nın, Aramyan Uncuyan Okulu’ndan mezuniyetini de kutlarken, eğitimin ve çalışmanın öneminin altını çizdi. Patrik Hazretleri, Nayra’nın, gelecekte de eğitimli bir genç olarak, cemaate hizmet edeceğine inandığını belirtti. Bu bağlamda, kendi gelişiminde olumlu katkıları olan ailesini candan kutladı. Görüşme sonunda, Patrik Hazretleri ziyaretçileri takdis etti ve yeni başarılar diledi.