PATRİK HAZRETLERİ MENTEE – MENTOR PROJESİNİ YÜRÜTEN GENÇLERİ KABUL ETTİ

Kategori: Cemaat,Cismani

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 27 Ocak 2020, Pazartesi, Saat 145:00’da, Patrikhane’de, Mentee – Mentor Projesini yürüten gençlerden Meri Taksi Deveciyan, Jbid Öğer ve Karolin Üçer İçliyürek’i kabul etti.

 

Gençler, öncelikle Patrik Hazretleri’nin seçimini tebrik etmek ve O’na başarı dileklerini sunmak için Patrikhane’de bulunuyorlardı. Daha önce kendileri koordinatörlüklerinde yürütülen proje hakkında Patrik Hazretleri’ni bilgilendirdiler. Genel hatlarıyla projenin amacını, şartları ve süresi hakkında bilgiler verdiler.

2020 MENTI MENTOR

Patrik Hazretleri, ziyaret münasebetiyle teşekkür etti. Cemaat yaşantısında gençlerin önemini bir kez daha vurgularken, genelecekte gençlerimizi hizmet sahasına sevk edecek çeşitli fırsatların yaratılacağını belirtti. Patriklik Makamı, gençleri geliştirmek ve cemaat yaşantısına katmak için çeşitli projeler hakkında düşünmekteydi. Daha önce uygulanan “Mentee-Mentor” projesi de bu doğrultuda kıymetli bir girişim olup, gelecekte de gençlerimize faydalı olacaktı. Patrik Hazretleri, hassasiyetleri nedeniyle gençleri tebrik etti ve gelecekteki faaliyetlerinde kendilerine başarılar diledi.