PATRİKHANE’NİN YILBAŞI AĞACI SÜSLENDİ

Kategori: Cemaat,Cismani,Dini

Patriklik Makamı’nda her yıl yeni yıl coşkusunun başlangıcı, yılbaşı ağacının ve Patrikhane girişinin süslenmesiyle başlar. Gelensel bu manzara, bu yıl 16 Aralık 2019, Pazartesi gerçekleşen çalışmalar sonucunda belirdi. Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri’nin önderliğinde yıllardır yürütülen Kutsal Kitap çalışmalarına katılan bir grup kadın, sabah saatlerinde Kumkapı’ya geldiler ve gün boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalarla geleneklere uygun olarak Patrikhane’yi süslediler.

2019 YILBASI AGACI

Günün sonunda, Patrikhane personeli ve kadınlar, Patrik Hazretleri tarafından kabul edildiler ve çay sofrasında bir araya geldiler. Geleneksel çay sofrası esnasında, hazır bulunanlar Patrik Hazretleri’yle sohbet etme ve Yeni Yıl arifesinde iyi dileklerini sunma olanağını buldular. Ziyaretçiler, Patrik Hazretleri’ni, seçildiği yeni görev münasebetiyle bir kez daha tebrik ettiler.  Aynı zamanda, hazır bulunan din görevlilerini de, üstlendikleri yeni sorumluluk vesilesiyle kutladılar.

 

Patrik Hazretleri, geleneksel hale gelen bu çalışmayı gerçekleştiren kadınları tebrik etti. Onların çalışmaları neticesinde, Patriklik Makamı’nda yeni yıl coşkusu belirgin olmaya başlamıştı. Patrik Hazretleri, görevine seçilmesi sonrası, yeni yıla, kendisi için özel ve unutulamaz hatıralarla girdiğini belirterek, yeni yılın cemaatimizin kalkınması ve yeniden yapılanması için vesile olmasını diledi. Bu bağlamda, yeni yılın, cemaatimiz üyeleri için bereketli olmasını dilerken, hazır bulunan herkese, aile fertleriyle birlikte iyi yıllar diledi.