PATRİKLİK KAYMAKAMI “HAYFEST”İ ZİYARET ETTİ

Kategori: Cemaat,Cismani

Tarkmançaçts (Aziz Çevirmenler) Yortusu münasabetiyle, 12 Ekim 2019, Cumartesi, Aramyan Okulu’ndan Yetişenler Derneği’nde, “HAYFEST” şenliği gerçekleşti. Gün boyunca, her yaştan insan, bu şenliğe katılım gösterdi. “HAYFEST” şenliğinde resim, elişi, oyun ve çocuk atölyeleri yoluyla kültürel çalışmalar gerçekleşti.

HAYFEST 3

Öğlen saatlerinde, Patriklik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan, dernek binasını ziyaret etti ve katılımcılarla sohbet etme imkânı buldu. Kaymakam Hazretleri, Surp Takavor Kilisesi Vaizi Rahip Harutyun Damadyan, Kilise Din Görevlisi Kd. Peder Krikor Damadyan, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sevan Ataoğlu ve dernek yöneticileri tarafından karşılandı. Derneğin dolduran katılımcılar, çeşitli atölyelere katılarak kültürel faaliyet gerçekleştiriyorlardı. Çalışmalara “Pokrig” grubu gönüllü olarak da katıldı. Aramyan ve Kalfayan okullarından öğrencilerin de katılımı memnuniyet vericiydi. Kaymakam Hazretleri çalışmaları tek tek ziyaret etti ve Başkan Ataoğlu tarafından çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.  Bu vesileyle çalışmalara önderlik eden gönüllü öğretmenleri takdir etti. Salonda dikkat çeken bir çalışma da “Hayat Ağacı” grubu tarafından hazırlanmış, üzerinde alfabenin harfleri işlenmiş örtü oldu.

HAYFEST 2

Episkopos Sahak Maşalyan, atölyeleri ziyaret ettikten sonra, yönetim kurulu odasında misafir edildi. Burada derneğin faaliyetleri hakkında da bilgiler aldı. Ziyareti vesilesiyle, Kaymakam Hazretleri’ne üzerine harfler nakşedilmiş el işi bir çini hediye edildi. Akşam saatlerine doğru Kaymak Hazretleri dernekten ayrıldı ve dernek üyelerine başarılar diledi. Şenlik akşam saatlerinde gerçekleşen Bartev konseri ile son buldu.

HAYFEST 1