PATRİKLİK MAKAMI’NIN BÜNYESİNDE BİLGİSAYARLAR TESLİM EDİLMEYE DEVAM EDİYOR

Kategori: Bülten,Cemaat,Cismani

Bilgisayar yardım (4)

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri’nin riyasetinde, 18 Eylül 2020, Cuma, saat 14:00’de, Patrikhane’de gerçekleşen görüşme esnasında, yardım kampanyasıyla toplanan bilgisayarlar, okul temsilcilerine teslim edildi. Görüşmeye, Samatya S. Kevork Kilisesi Vakıf Yönetim Kurulu’ndan Yesayi Demir ve Aret Karabulut, Topkapı S. Nigoğayos Kilisesi Vakıf Yönetim Kurulu’ndan Nurhan Sucuyan ve Şant Çakmakçıyan, Yeşilköy S. Isdepanos Kilisesi Vakıf Yönetim Kurulu’ndan Habib Özfuruncu’nun yanı sıra, Hosrov Köletavitoğlu ve Patrikliğimiz Sosyal Yardım Komisyonu gönüllülerinden Marta Joslin Dinçkayıkçı, Anuş Karmen Sar, Leda Koç, Dayk Misisoğlu ve Mıgırdiç Donükök katıldılar.

Bilindiği üzere pandemi şartları nedeniyle okullarımız uzaktan eğitim yapmak durumunda kalmaktadırlar. Bu eğitim şekli bilgisayar ihtiyacını doğurmaktadır. Yeni eğitim-öğretim dönemi başında, birçok öğrenci, bilgisayardan mahrum oldukları için Patriklik Makamı’ndan yardım istemişlerdi. Patrik Hazretleri ise, kendisine ulaşan yardım isteği sonrasında, ihtiyaç sahiplerine Patriklik Makamı kanalıyla yardım ulaştırılması için, cemaatimiz üyelerine çağrıda bulunmuştu. Yaklaşık iki hafta zarfında yardımlar toplanmıştı.

Görüşme esnasında, okul temsilcilerine öncelikle, kampanya esnasında alınan bilgisayar hakkında bilgi sunuldu. Öğrencilere ulaştırılan bilgisayarların teknik özellikleri ise şu şekildedir: INTEL I3.3Gen 8 GB RAM 500 GB HD 19.5″ Monitörlü Masa Üstü Bilgisayarı + Speaker + Kamera + USB Wifi.

Patrik Hazretleri, görüşme esnasında yaptığı konuşmada, Patriklik Makamı’nın cemaatimizin evlatlarının bu elzem ihtiyacı karşısında kayıtsız kalamayacağını ve bu ihtiyaç karşısında hızlı bir şekilde çalışmaya başladıklarını belirtti. Cemaatimiz hayırseverlerinin bu kampanyalara katılmalarının ve bilgisayarları tedarik edilmelerinin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Yardım kampanyasının başlaması sonrasında, cemaatimizin ihtiyaç sahibi öğrencilerinin daha da cesaretlendiklerini ve ihtiyaçlarını okulları kanalıyla Patriklik Makamı’na ulaştırdıklarını hatırlattı. Bu görüşme esnasında, öğrencilere ulaşacak bilgisayarlar okul temsilcilerine teslim edilmekteydi. Patrik Hazretleri, Patriklik Makamı’nın her zaman kaliteli hizmet vermeye çalıştığının altını çizerek, olanaklar dâhilinde kaliteli cihazların temin edildiğini belirtti. Patrik Hazretleri, bu vesileyle hizmetlerinden dolayı, Haçik Canel ve Hosrov Köletavitoğlu’nun şahıslarında, Patrikliğimiz Sosyal Yardım Komisyonu üyelerine teşekkür etti.

Bilgisayar yardım (1)

Samatya, Topkapı ve Yeşilköy okullarının temsilcileri, okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrenciler hakkında kısa bilgiler verdiler. Yöneticiler, Coronavirüs pandemi döneminde derslerin internet üzerinden yapılması nedeniyle, bilgisayar ihtiyacının bir elzem olduğunun altını çizdiler. Bu nedenle, Patriklik Makamı’nın yürüttü bu yardım kampanyası birçok öğrenciye yardımı dokunacak ve öğrenciler uzaktan eğitimden mahrum kalmayacaklardı. Bu vesileyle, pederane yaklaşımları ve yardım çağrısı yapması münasebetiyle Patrik Hazretleri’ne teşekkür ettiler. Yöneticiler daha sonra bilgisayarları öğrencilere ulaştırmak üzere imza mukabili teslim aldılar.

Aynı zamanda hatırlatmak isteriz ki, bu teslimat öncesinde de okullarımıza bilgisayarlar ulaştırılmaya başladı. Geçtiğimiz hafta zarfında, Getronagan, S. Haç Tıbrevank, Kalfayan, Bezciyan, Merametciyan, Dadyan, Bomonti Mıhitaryan ve Hrant Dink okullarına, öğrencilere verilmek üzere bilgisayarlar teslim edildi. Böylece, bir hafta zarfında, 178 bilgisayar öğrencilerle buluştu. Patrikliğimiz Sosyal Yardım Komisyonu geriye kalan 41 bilgisayarı da tedarik etmek için kampanyayı sürdürmeye devam ediyor.

 

  • Bilgisayar yardım (4)
  • Bilgisayar yardım (8)
  • Bilgisayar yardım (7)
  • Bilgisayar yardım (6)
  • Bilgisayar yardım (5)
  • Bilgisayar yardım (3)
  • Bilgisayar yardım (2)
  • Bilgisayar yardım (1)