SİVASLI ERMENİLER VE SEVENLERİ DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

Kategori: Bülten,Cemaat,Cismani

sivas

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 1 Ekim 2020, Perşembe, Patrikhane’de, Sivaslı Ermeniler ve Sevenleri Derneği Başkanı Sebuh Koçak’ı ve dernek üyelerinden Anto Kösedağ’ı ve Yervant Durmazgüler’i kabul etti.

Ziyaretçiler Patrik Hazretleri’ni tebrik etmek ve iyi dileklerini sunmak için Patrikhane’de bulunmaktaydılar. Sohbet esnasında, Sivas’ta yaşayan Ermeni Cemaati’nin durumu hakkında bilgiler verildi. Şehirdeki cemaat üyelerimizin, Patrik Hazretleri’nin ziyaretini büyük bir heyecan ile beklediklerini hatırlattılar. Sevinç yaratacak olan bu ziyaret aynı zamanda bir bereket kaynağına dönüşecekti. Sivas, İstanbul dışında Ermeni Cemaati üyelerinin ikame ettiği ender illerden biridir. Şehirde aynı zamanda Ermeni Mezarlığı bakımlı bir şekilde bulunmaktadır. Sohbet esnasında, Sivas Ermeniler ve Sevenleri Derneği çalışmaları hakkında da bilgiler sunuldu. Ziyaretçiler sözlerinin sonunda, Sivas Ermeni Cemaati’nin, Patriklik Makamı’nın ilgisine mazhar olması Patrik Hazretleri’ne teşekkür ettiler.

Patrik Hazretleri ziyaretçileri selamladıktan sonra, nezaket ziyaretleri münasebetiyle teşekkür etti. Patrik Hazretleri, daha önce İstanbul dışındaki Ermeni Cemaati üyelerini ziyaret etmeyi planladığını, fakat pandemi süreci nedeniyle bu ziyaret planlarının ertelendiğini belirtti. Fakat ilk fırsatta Sivas’ı ziyaret etmeyi arzuladığını hatırlattı. Sivas ve şehirdeki cemaat üyelerimiz hakkında anlatılanları büyük bir ilgiyle dinledi. Konuşması esnasında, İstanbul dışında ikamet eden cemaatimiz üyelerinin İstanbul’dan uzak olduklarını, fakat onların ruhani ihtiyaçlarına cevap vermek için Patriklik Makamı’nın her zaman hazır olduğunu belirtti. Patrik Hazretleri ziyaretçileri takdis etti ve ileriki çalışmalarında başarılar diledi.