SİVAS’TA KUTSAL DİRİLİŞ YORTUSU

Kategori: Cemaat,Cismani,Dini

SİVAS’TA KUTSAL DİRİLİŞ YORTUSU

 

Kutsal Diriliş Yortusu vesilesiyle, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın talimatlarıyla Kilise ve Ayinlerden Sorumlu Başrahip Tatul Anuşyan Sivas’taki cemaatimize bir ziyarette bulundu. Başrahip Tatul’a Kıdemli Peder Kevork Çınaryan ve Yetkili Okuyucu Hovsep Kuyumcuoğlu da refakat ettiler.

 

Başrahip Tatul ve beraberindekiler 10 Nisan 2018, Salı sabah hava yolu ile Sivas’a hareket ettiler ve orada cemaatimiz ileri gelenlerinden Yervant Durmazgüler ve Yervent Mığdıs tarafından karşılandılar.

2018 SIVAS KEREZMANORHNEK

İlk önce Sivas Ermeni Mezarlığına bir ziyarette bulunarak saat 14.00’te Rab’de uyuyanların ruhları için dua ettiler. Dualar esnasında Sivas’ın bir zamanlar ruhani önderliğini yapmış din adamları, tüm din görevlileri ve hayatlarını yitirmiş olan imanlılar anıldı.

2018 SIVAS KEREZMAN TOPLU

Aynı akşam, saat 21.00’de Durmazgüler ailesinin evinde Kutsal Sunu ayini gerçekleştirildi. Ayin’den sonra hazır bulunanlar bir sevgi sofrası etrafında toplandılar. Başrahip Tatul, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın pederane sevgi, selam ve takdislerini ilettikten sonra imanda yenilenmenin, kültürel değerlere sahip çıkmanın önemini vurguladı. İmanda güçlenmek için ise Kutsal Kitap okumanın ve Kutsal Sunu’ya katılmanın gerekliliğinin altını çizdi.

2018 SIVAS BADARAK

2018 SIVAS BADARAK SONRASI

Aynı gece, Sivas cemaatimizin en kıdemli üyesi Heriknaz Arslan’ı da evinde ziyaret ederek dua edildi.

2018 SIVAS HERIKNAZ

Ertesi gün, saat 11.30’da Başrahip Tatul ve beraberindekiler Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’a bir nezaket ziyaretinde bulundular. Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın selam ve sevgilerini ilettikten sonra Başrahip Tatul Sayın Başkan’a Ermeni Cemaati’ne gösterilen yakın ilgi için teşekkürlerini ileti. Yaklaşık bir saat süren görüşme esnasında cemaati ilgilendiren konularda görüş alış verişinde bulunuldu.

2018 SIVAS BASKAN TOPLU

 

Başrahip Tatul Sayın Belediye Başkanı’na Sivaslı Aziz Vlas ile ilgili bir kitap sundu. Sayın Başkan da zarif bir Sivas hatırası hediye etti.

2018 SIVAS BASKAN HEDIYE

Aynı akşam Başrahip Tatul ve beraberindekiler hava yolu ise İstanbul’a döndüler.

 

Sivas Cemaatimizin değerli üyeleri Kutsal Diriliş Yortusu vesilesiyle gerçekleştirilen bu ziyaret için memnuniyetlerini ve Patriklik Makamı’nın pederane ilgisinden dolayı teşekkürlerini dile getirdiler.