SURP VOSGEPERAN KİLİSESİ KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Kategori: Cemaat,Cismani,Ekümenik

Surp Hagop Yortusu vesilesi ile, 15 Aralık 2019, Pazar sabahı Taksim Surp Vosgeperan Ermeni Katolik Kilisesi’nde Ermeni Katolik cemaati Ruhani Reisi Başepiskopos Levon Zekiyan Surp Badarak sundu.

 

Ayin sonunda, kilise kompleksindeki yeni kütüphanenin açılışı yapıldı. Kilisenin din görevlisi Başrahip Vartan Kazancıyan’ın açılış konuşmasının ardından, Anna Uğurluyan piyanoda Gomidas Vartabed’in eserlerinden nağmeler sundu, Başrahip Apraham Fıratyan da dudukla folklorik nağmeler seslendirdi.

2019 VAGHARSAG

Kapanış konuşmasını yapan Başepiskopos Zekiyan, her kilisenin bir kütüphaneye sahip olması gerekliliğini vurgulayarak, Surp Hagop Vakfı’nın da desteği ile, Başrahip Vartan Kazancıyan’ın bu açığı kapamak için bu küçük kütüphaneyi kurduklarını söyledi. Patrikliğimiz ve Aras Yayıncılık kendilerine yapılan davete icabet ederek yayınları ile yeni kütüphanenin zenginleşmesine katkıda bulunduklarını vurgulayarak, Başepiskopos Zekiyan sanatçılara, katkıda bulunanlara ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra dualarla kütüphanenin açılışını yaptı.

 

Bu açılışa Patrikliğimizi temsilen Yayın Bölümü’nden Diyakos Vağarşag Seropyan katıldı ve yeni kütüphaneye Yayın Bölümü’nün son yıllarda yayınladığı kitaplardan bir takım armağan etti.