TEP GENÇLİK KOMİSYONU ÜYELERİ PATRİKHANE’DE

Kategori: Cemaat,Cismani,Dini

TEP Gençlik Komisyonu Üyeleri 22 Ekim 2019 Salı akşamüstü saat 19.30’da Patrikliğimize bir ziyarette bulunarak Patriklik Kaymakamı Episkopos Sahak Maşalyan tarafından Kabul edildiler.

Patriklik Kaymakamı Patriklik Gençlik Komisyonu Üyelerini 8 Ağustos 2019, Perşembe, saat 18.00’de kabul etmişti. Gençler Episkopos Hazretleri’ni tebrik ettikten sonra çalışmaları hakkında bilgi de aktarmışlardı.

 

Bu kez Patrikhane’de Değabah Sahak Srpazan ile gençler bir toplantı daha gerçekleştirdiler. Ari Çolak başkanlığında bir yıldır değişik etkinliklerle faaliyet gösteren gençlik komisyonu geçmiş faaliyetlerinden ve gelecek projelerinden söz etti.

Değabah Srpazan takdirle karşıladığı bu çalışmaların devamı için her türlü desteğin Patriklik tarafından verileceğini bildirdi. Seçim dönemi nedeniyle ve komisyon içinde bulunan üyelerin bu dönemde farklı patrik adayları için çalışmasından doğabilecek gerilimlerin önlenmesi için Değabahın önerisi ile bu yıl için planlanan çalışmaların (Menti-Mentor projesi dışında) yeni patrik seçilene kadar birkaç hafta askıya alma kararı alındı.

 

Kaymakam Hazretleri faydalı çalışmaların yeni seçilecek olan Patrik ile de devam etmesinin ve cemaatimiz gençlerinin Patrikliğe katkısının önemini vurgulayarak kendilerine başarılar diledi.