TÜRKİYE ERMENİ AZINLIK OKULLARI ÖĞRETMENLERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’NİN ZİYARETİ

Kategori: Bülten,Cemaat,Cismani

WhatsApp Image 2018-01-29 at 11.57.16Patriklik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan, 29 Ocak 2018, Pazartesi, saat 11:00’de, Başkan Garabet Mıhalyan önderliğindeki Türkiye Ermeni Azınlık Okulları Öğretmenleri Yardımlaşma Derneği’nin yeni yönetim kurulunu, Patrikhane’de kabul etti.

Garabet Mıhalyan, gerçekleşen yeni seçim sonrasında göreve gelen yönetimi tanıttı. Yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor: Garabet Mıhalyan, Karekin Barsamyan, Yevkine İncidüzen, Vanes Canoğlu, Satenik Çulcu, Tais Hallacyan ve Yuğaper Boyacıyan. Sonrasında, yöneticiler sırayla kendilerini Başepiskopos Karekin’e tanıttılar. Yönetim kurulunda müdürler, okul kurucu temsilcileri ve öğretmenler yer almakta. Ziyaretçiler, derneğin projeleri hakkında da bilgiler sundular. Başkan Mıhalyan, öncelikli görevlerinin öğretmenlerle bir araya gelerek, onların sorunları hakkında bilgi almak olduğunu vurguladı. Ziyaretçiler, bu sorunların çözümüne yönelik projeler üretmeyi arzuladıklarını belirttiler. Onlar aynı zamanda belirli aralıklarla eğiticilere yönelik seminerler organize edeceklerini de belirttiler. Projelerini hayata geçirmeden önce Patriklik Kaymakamı Hazretleri’nin takdisini dilediler.

Başepiskopos Karekin, ziyaret için teşekkür ederken, derneğin projelerini övdü. Yeni yönetim kurulunu kutlayarak, onlara başarılar diledi. Cemaat yaşantısında eğitimcilerin üstlendikleri rolün her zaman önemli olduğunu vurguladı. Başepiskopos Karekin, derneğin projelerini elinden geldiğince destekleyeceğini de belirtti. Görüşme sonunda ziyaretçiler pederane yaklaşımı için Kaymakam Hazretleri’ne teşekkür ederek, Patrikhane’den ayrıldılar.