YENİ YIL GENÇLERLE BİRLİKTE COŞKUYLA KUTLANDI

Kategori: Cemaat,Cismani

Türkiye Ermenileri Patrikliği Gençlik Komisyonu Başkanı Ari Çolak’ın emekleri ile bir araya gelen gençlerden oluşan Tertip Heyeti’nin organize ettiği Yeni Yıl Resepsiyonu 29 Aralık akşamı Marriott Hotel’de coşkuyla kutlandı.

alisirn (193)

29 Aralık Cumartesi akşamı saat 19:00’da başlayan resepsiyona cemaatimizin 18-32 yaş aralığında 600’ün üzerinde genç katılım gösterdi. Bu etkinliğin rezervasyonları 20 Kasım 2018’de yoğun talepten dolayı sona ermişti.

 

Açık büfe bir sunumla düzenlenen bu resepsiyonda, ilk konuşmayı resepsiyon fikri ile gençleri bir araya getirmek için çaba sarf eden TEP Gençlik Komisyonu Başkanı Ari Çolak yaptı. Ari Çolak’ın konuşmasında, Kadasetli Patrik Mesrob II Hazretleri ile anılarını paylaşması katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

alisirn (169)

Komisyonun projelerini ve amaçlarını anlatan Komisyon Basın Sözcüsü ve Genel Sekreteri Serli S. Nişanyan’ın sunumunun ardından, Dikran Gülmezgil ve Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan duygu dolu konuşmalar yaptılar. Daha sonra, Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından tertip heyetinde yer alan; Komisyon Başkanı Ari Çolak’a, Serli Seta Nişanyan’a, Dikran Beşkisizyan’a, Bernar Terziyan’a, Nora Kumral’a, Murat Duvarcı’ya, Murat Köşker’e, Narod Şimşek’e, Aret Demir’e, Mikayel Ulutaş’a ,Arno Benglian’a, Harutyun Kuran’a ve Aykun Haçikoğlu’na çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

 

Geceye, dansçı gençlerin Ermenice şarkılar eşliğinde dansları ile devam eden topluluk, İngilizce ve Fransızca parçalara yer verilen DJ performansı ile eğlenceye devam etti. Gecenin sonunda yapılan Yeni Yıl piyango çekilişi ile gece sona erdi.

alisirn (197)