BİLDİRİ

Kategori: Cemaat,Cismani

 

BİLDİRİ

Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın talimatlarıyla, 21 Mart 2018, Çarşamba, Patriklik bünyesinde bir Danışma Kurulu kuruldu. Onlarca yıllık geleneğe dayanarak, son yıllardaki istem dışı verilen aranın ardından, 12 kişilik yeni bir kurul Patrik Genel Vekili tarafından tekrar göreve başladı.

 

Patriklik Makamı’nın göğüslediği zorluklar dikkate alınarak göreve davet edilen Danışma Kurulu’nun çalışmaları Patriklik faaliyetleri içinde cemaatimizin durumunu ve beklentilerini daha iyi değerlendirebilmek amacını taşıyacaktır. Patrik Genel Vekili tarafından davet edilen Kurul üyeleri  toplumumuza sunduğu hizmetlerle  tanınmış, kilise ve cemaat yaşamımızda saygı ve güvene mazhar olmuş, cemaatimiz nezdinde önderlik rolüyle özdeşleşmiş, Patriklik Makamımızın saygınlığı bağlamında daima ilkesel özen sergilemiş kişiliklerden oluşmaktadır.

 

Yeni oluşturulan Danışma Kurulu, 21 Mart 2018, Çarşamba, öğleden sonra Sayın Başepiskopos Aram Ateşyan’ın riyasetinde Patrikhanede ilk oturumunu gerçekleştirdi.

 

Patrik Genel Vekili bu vesileyle Kurul  üyelerine takdislerini ve başarı dileklerini iletti. Bu ilk istişarede toplantısına katılan kurul üyeleri görüş alışverişinde bulunarak cemaatimizin durumunu genel bir değerlendirmeye tabi tutmuştur. Katılımcılar kendi gözlemlerinin ışığında cemaat yaşamımızda birliktelik ve uyum ortamının pekişmesine yönelik yaklaşımlarını Patrik Genel Vekili’nin dikkatlerine arz ettiler. Değerlendirmelerin içeriği önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

DSC04402

Patriklik Danışma Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır:

Hayk Aslanyan

Vazken Barın

Herman Balyan

Yesayi Demir

Dikran Gülmezgil

Prof. Dr. Avedis Hacınlıyan

Rober Haddeciyan

Ara Koçunyan

Hrant Moskofyan

Bedros Şirinoğlu

Nadya Taşel

Aret Yerganyan

 

Patrikliğimiz, Başepiskopos Hazretleri’nin davetine icabet ederek, cemaatimizin toplumsal yaşamımızdaki zorlukların aşılabilmesi yönündeki çalışmalara Patrikliğimizin, Cemaatimizin ve Kilisemizin bekaası ve geleceği için katılmayı kabul eden ve yukarıda adı geçen kişilere takdirlerini iletmektedir.

 

PATRİKLİK SEKRETERYASI

22 Mart 2018

11386