MENTEE-MENTOR SEMİNERLERİ BAŞLADI

Kategori: Cemaat,Cismani

MESLEK TANITIM SEMİNERLERİNE İLGİ ARTIYOR

 

T.E.P. GENÇLİK KOMİSYONU MENTEE-MENTOR SEMİNERLERİ BAŞLADI

 

Türkiye Ermenileri Patrikliği Gençlik Komisyonu Mentee-Mentor projesi kapsamında 15 Ocak 2019 tarihinde Özel Dadyan Ermeni Ortaokulu Dikran Gülmezgil salonunda gerçekleştirilen meslek tanıtım seminerlerinin ilki, TEP Gençlik Komisyonu Başkanı Ari Çolak’ın da katıldığı, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan’ın riyasetinde gerçekleştirildi.

 

Koordinatörlüğünü Meri Taksi Deveciyan’ın ve alt kol temsilciliğini Jbid Öğer’in yürüttüğü Mentee-Mentor projesinin ilk mesleki seminerinin Dadyanlı öğrencilerle buluşması, T.E.P. Gençlik Komisyonu çalışmalarının mesleki ve kariyer odaklı projelerinin gün geçtikçe çoğalacağının habercisi niteliğinde.

MENTEE MENTOR 2 2019

Doç. Dr. Kozet Avanus moderatörlüğünde, “Geleceğe Bakış” seminerler dizisinin ilki, Dr. Sevan Sıvacıoğlu, Aret Kıllıoğlu, Murat Duvarcı ve Teorisyen Uzm. Serli Seta Nişanyan’ın konuşmacı olarak katılımlarıyla interaktif bir şekilde yapıldı.

 

Seminerde, katılımcılar kendi eğitim dönemlerine dair deneyimlerini, hazırlık sürecinde yaşadıkları zorlukları gençlerle paylaştılar. Ayrıca, Jbid Öğer tarafından çalışmaların devamının geleceğinin müjdelendiği seminere, öğrenciler haricinde velilerin ve öğretmenlerin de katılımı mutluluk vericiydi.

 

Gençlerin gelecekten korkmaması ve rehberlik alabilecekleri büyüklerinin yanı başlarında olduğuna dikkat çekilen seminerin kapanış konuşmasını Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan yaptı. Ateşyan konuşmasında, Mentee-Mentor projesinin cemaat gençlerinin, kariyer odaklı bir çalışma ile bir araya getirilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

MENTEE MENTOR 2019

Seminer sonrasında toplu olarak çekilen fotoğraf ise; gençlerin geleceğe verdikleri önemi ve doğru kararlar alma noktasında kendilerine rehberlik edecek tüm imkânları kullanmak istediklerinin belgesi niteliğindeydi.