PATRİKHANE’DE DİYALOG TOPLANTISI

Kategori: Belgeler,Cemaat,Cismani

Son zamanlarda bir gayrimenkul nedeniyle S. Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Yönetim Kurulu ve Karagözyan Yetimhanesi Vakfı Yönetim Kurulu arasında oluşan bir anlaşmazlıkla ilgili olarak Kadasetli Patrik Sahak II Hazretleri’nin riyasetinde 28 Ekim 2020, Çarşamba saat 16.00da Patrikhane’de bir diyalog toplantısı gerçekleşti. Patrik Hazretleri’nin daveti üzerine gerçekleşen toplantıya Patriklik Genel Sekreteri Başrahip Tatul Anuşyan, Patrik Vekili Kıdemli Peder Krikor Damadyan ve iki tarafın temsilcileri katıldılar.

Patrik Hazretleri, tarafların kendilerine yapılmış olan davete icabet etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, anlaşmazlığın barışçıl bir yoldan çözümü için pederane tavsiyelerde bulundu.

Her iki taraf, kendi yönetim kurullarının diğer üyelerini bilgilendirmek ve gerekli incelemelerde bulunmak üzere toplantı esnasında bulunulan görüş alışverişleri ve yapılan pederane telkinleri kendi yönetim kurulu masalarına taşıyacaklarını bildirdiler.

Kadasetli Patrik Hazretleri her iki yönetim kuruluna başarı dilediler ve anlaşmazlığın sevgi ve kardeşlik atmosferinde çözüm bulma dileklerini ifade ettiler.