TEP GENÇLİK KOMİSYONU ÜYELERİ PATRİK GENEL VEKİLİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

Kategori: Cemaat,Cismani,Dini

TEP Gençlik Komisyonu üyeleri, komisyon başkanı Ari Çolak önderliğinde, 24 Aralık 2018, Pazartesi, saat 10.00’da Patrikliğimizi ziyaret ederek Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler.

 

Bu ziyaret esnasında Rahip Mağakya Beskisizyan da hazır bulundu. Gençler Patrik Genel Vekili’ni, 29 Aralık 2018, Cumartesi akşam Şişli Marriott Otel’de gerçekleştirecek oldukları “TEP Gençlik Yeni Yıl Resepsiyonu”na davet ettiler. Patrik Genel Vekili yapılan daveti kabul ederek memnuniyetle geceye katılacağını ifade etti. Daha sonra gerçekleşecek olan organizasyonla ilgili bilgiler aldı.

TEP GENCLIK ve SRPAZAN

Bunun yanı sıra Sayın Başepiskopos, HEHEM (Ermeni Kilisesi Dünya Gençlik Birliği) için kaydedilmesi düşünülen yeni yıl mesajının da Rahip Mağakya Beskisizyan önderliğinde gerçekleştirilmesi talimatını verdi. TEP Gençlik Komisyonu üyeleri Patrik Genel Vekili ile bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra takdislerini alarak Patrikhane’den ayrıldılar.

 

Türkiye Ermenileri Patrikliği HEHEM sorumlusu Rahip Mağakya Beskisizyan ve TEP Gençlik komisyonu üyeleri 27 Aralık 2018, Perşembe, Patrikhane’de bir araya gelerek daha önceden kararlaştırılmış olan kayıtları gerçekleştirdiler ve Dünya Ermeni gençlerine bir Doğuş Yortusu mesajı verdiler. Gençler video çekimlerini cemaatimizden Ararat Erol’un sahibi olduğu “De’fine Studio” desteğiyle gerçekleştirdiler.

TEP GENCLIK CEKIM CALISMALARI