BAKIRKÖY KİLİSESİ YÖNETİCİLERİNİN ZİYARETİ

Kategori: Bülten,Cemaat

Bakirkoy

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 23 Ekim 2020, Cuma sabahı, Patrikhane’de, kilise din görevlisi Peder Şahen Uhanyan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir önderliğindeki Bakırköy Dznunt S. Asdvadzadzni Kilisesi’nin Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri kabul etti.

Yönetim Kurulu Üyeleri Patrik Hazretleri’ni, Bakırköy Dznunt Surp Asdvadzadzni Kilisesi’nde 29 Kasım 2020, Pazar günü gerçekleşecek yıllık kutlamalara riyaset etmesi için davet ettiler. Patrik Hazretleri’ni Kilise ve Dadyan Okulu ile ilgili çeşitli konularda bilgilendirdiler. Tüm kiliselerde ve okullarda olduğu gibi, Bakırköy semti de Korona virüs pandemi sürecinden etkilenmişti. Ziyaretçiler, bu dönemde gerçekleşen faaliyetler ve önlemler hakkında da bilgiler verdiler.

Patrik Hazretleri, ziyaretçilerin aktardıkları bilgileri dinledi ve pederane öğütlerde bulundu. Patrik Hazretleri, bu zorlu dönemde şehrimizde hem kiliselerin hem de okulların etkilendiklerini belirtti. Cemaat üyelerimizin bu dönemde geçmişte olduğundan daha kuvvetli olmalarını diledi ve bu doğrultuda özellikle yöneticilerin de çözüm yolları bulunması hususunda düşünmeleri gerektiğini hatırlattı. Patriklik Makamı, bu dönemde semtlerdeki cemaat yaşantısını yakından takip etmekteydi ve Bakırköy Ermeni cemaatinin yoğun olarak yaşadığı bir semt olması nedeniyle, çalışmaları göz önünde bulunmaktaydı. Patrik Hazretleri, semtte yürütülen faaliyetleri takdir etti ve ziyaretçilere çalışmalarında başarılar diledi.