ÇOCUKLARIN GELENEKSEL YILBAŞI EĞLENCESİ

Kategori: Cemaat,Cismani

Geleneksel Yılbaşı Eğlencesi, 2 Ocak 2020, saat 15:00’de, Surp Asdvadzadzin Patriklik Merkez Kilisesi Harutyun Amira Bezciyan salonunda çeşitli semtlerden bir araya gelen öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımı ile gerçekleşti. Patrikliğimiz himayesinde gerçekleştirilen eğlenceye Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri riyaset ederken, Başrahip Zakeos Ohanyan, Rahip Harutyun Damadyan, Kd. Peder Krikor Damadyan, Kd. Peder Antreas Hagopyan, Peder Drtad Uzunyan, Peder Şahen Ohanyan ve Rahibe Kayane Duykadiryan da hazır bulundular. Eğlencede sunuculuğu Başrahip Zakeos Ohanyan yaptı.

2020 GAGHANT BABA 3

Eğlence, Patrik Hazretleri’nin, çocuklar tarafından söylenen “Şınorhavor Nor Dari Srpazan Hayrig” şarkısı eşliğinde salona girişiyle başladı. Daha sonra öğrenciler şiirler okuyup, şarkılar söylediler, aynı zamanda dans gösterileri sundular. Daha sonra öğrenciler Patrik Hazretleri’nin Yeni Yılını kutladılar ve okullar adına birer hediye sundular.

2020 GAGHANT BABA 2

Patrik Sahak II. Hazretleri, salonu dolduran minikleri tören münasebetiyle takdir etti. Çocukların Yeni Yıl ve Kutsal Doğuş şarkılarıyla, danslarla ve şiirlerle gerçekleştirdikler tören kendisini ziyadesiyle mutlu etmişti. Bu tablo karşısında, sevgi olgusunun belirdiğini ve sevginin en iyi elçilerinin çocuklar olduğunu söyledi. Bu vesileyle, çocuklara kendisini kim olduğunu sorarken, çocuklar “Patrik Sahak” cevabını büyük bir coşkuyla verdiler. Bu yanıt karşısında, Patrik Hazretleri, kendisini çocuklar ve aileleri için dua ettiğini hatırlattı ve salonda hazır bulunanları kendisine eşlik etmeye davet etti. Salondaki herkes, Patrik Hazretleri’nin sözlerini tekrarladı ve hep birlikte kilisemizin, cemaatimizin, toplumumuzun geleceği için dua edildi. Patrik Hazretleri çocuklara kendi ettikleri duanın ne kadar önemli ve kıymetli olduğunu belirtti. Konuşma, hep birlikte söylenen “Hayr Mer” duası ile son buldu.

2020 GAGHANT BABA 1

Daha sonunda Noel Baba salona geldi. Patrik Hazretleri ile selamlaşan Noel Baba, miniklerle sohbet etti, onlara öğütler verdi ve hediyeler dağıttı. Bu esnada, Noel Baba’nın gelişiyle, Patrik Hazretleri tahtını ona teslim etti ve salondan alkışlar eşliğinde uğurlandı.