FERİKÖY SURP VARTANANTS KİLİSESİ VAKFI YÖNETİCİLERİNİN ZİYARETİ

Kategori: Bülten,Cemaat

Feriköy

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 14 Ekim 2020, Çarşamba, Patrikhane’de, Başrahip Tatul Anuşyan ve Başkan Manuk Öğer önderliğindeki Feriköy Surp Vartanants Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Ziyaretçiler 25 Ekim 2020, Pazar, yapılacak dini törenlere başkanlık etmesi için Patrik Hazretleri’ni davet ettiler. Sohbet esnasında, Merametciyan Okul’undaki maddi sorunlar hakkında bilgiler sundular.

Patrik Hazretleri, ziyaretçileri selamladıktan sonra, aktardıkları bilgileri dinledi. Feriköy’ün cemaatimiz üyelerinin yoğun olarak yaşadığı bir semt olduğunun altını çizerek, bu semtteki faaliyetlerin önemle ele alınması gerektiğini hatırlattı. Okuldaki maddi sıkıntı cemaatimizce malumdu ve Corona Virüs pandemi süreci daha büyük sıkıntılara kapı açmıştı. Patrik Hazretleri, bu zorlu günlerde belirecek birliktelik ruhu sayesinde, türlü türlü zorlukların aşılacağına olan inancını belirtti. Bu vesileyle yöneticilerin azmini takdir etti ve cemaat yararına yürütecekleri çalışmalarda kendilerine başarılar diledi.