GALATA KİLİSESİ YÖNETİCİLERİNİN ZİYARETİ

Kategori: Bülten,Cemaat

getronagan

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 15 Ekim 2020, Perşembe, Patrikhane’de, Peder Şirvan Mürzyan ve Başkan Harutyun Ebeoğlu önderliğindeki Galata S. Krikor Lusavoriç Kilisesi’nin Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Ziyaretçiler 1 Kasım 2020, Pazar, yapılacak ananevi dini törenlere başkanlık etmesi için Patrik Hazretleri’ni davet ettiler. Sohbet esnasında, Getronagan Okul’undaki maddi sorunlar hakkında bilgiler sundular. Aynı zamanda, Coronavirüs pandemi sürecinde okulda uygulanan eğitim şekli hakkında bilgiler de sundular.

Patrik Hazretleri, ziyaretçileri selamladıktan sonra, aktardıkları bilgileri dinledi. Getronagan Okulu’nun, Merhum Patrik Nerses Varjabedyan’ın hatırasını taşıdığını hatırlattı. Bu bağlamda, okulun Patriklik Makamı nezdinde özel bir anlamı olduğunu belirtti. Patrikler, her zaman özel bir ilgiyle bu okulun çalışmalarını takip etmişlerdi. Okul, uzun yıllar maddi zorluklarla mücadele etme durumunda kalsa da cemaatimiz okula sahip çıkmak için elinden geleni yapmaya devam etmişti. Getronagan bu yıl da maddi sıkıntılarla mücadele ederken, Coronavirüs pandemi süreci yöneticilerin omuzlarına daha ağır bir yük bindirmişti. Fakat, Patrik Hazretleri, daha fazla kararlılık ve birliktelik ile bu zorlu sürecin de geçeceğini ümit etti. Bu vesileyle yöneticilerin azmini takdir etti ve cemaat yararına yürütecekleri çalışmalarda kendilerine başarılar diledi.