GETRONAGAN LİSESİ’NİN YILLIK KUTLAMALARI

Kategori: Bülten,Cemaat,Kilise

getronagan (7)

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 1 Kasım 2020, Pazar, Kumkapı Patriklik Kilisesi’nde, Galata S. Krikor Lusavoriç Kilisesi’nin ve Getronagan Okulu’nun yıllık kutlamalarına riyaset etti. Kilise din görevlisi Peder Şirvan Mürzyan ve Harutyun Ebeoğlu başkanlığındaki vakıf yönetim kurulu Patrik Hazretleri’ni konuk ettiler. Surp Badarak’ı Getronagan Okulu mezunlarından Rahip Harutyun Damadyan sunarken, törende Patriklik Katedrali din görevlisi Rahip Şınorhk Donikyan da hazır bulundu. İlahiler Sevan Agoşyan önderliğinde ve org eşliğinde Sahakyan Korosu üyeleri tarafından seslendirildi. Korona virüs pandemi süreci nedeniyle, bu yılki kutlamalar sadece ruhani törenlerle sınırlı kaldı.

getronagan (4)

Rab’bin Duası’ndan önce, Tüm Dünya Ermenileri Kadasetli Katolikosu Karekin II. Hazretleri’nin tahta çıkış yıldönümü münasebetiyle dualar okundu. Kilisedekiler, Ana Taht Surp Eçmiadzin’in bekası ve Katolikos Hazretleri’nin esenliği için dua ettiler.

getronagan (5)Surp Badarak’ın sonunda, Patrik Hazretleri vaaz verdi ve aile olmanın önemini vurguladı. Sadece cemaatimizin değil, tüm dünyanın büyük bir deneme yılından geçtiğini belirten Patrik Hazretleri, sadece bu birlikteliğin kurumlarımız için merhem olacağını belirtti. Getronagan Okulu bu birlikteliğin sembollerinden biridir ve bu nedenle onun anlamını bilgece kavramak gerekir. İstanbul Ermeni Cemaati’nin önemli kurumlarından biri haline gelen bu okul, günümüzde kendi eğitim seviyesiyle kalitesini ortaya koymaktadır. Patrik Hazretleri bu vesileyle yöneticileri ve okulun eğitmenlerini kutlarken, bu zorlu günlerde kendilerine başarılar diledi.

Vaaz sonrasında ise, Getronagan Okulu’nun Kurucu Müteveffa Patrik Nerses Varjabedyan’ın kabri başında “Hokahankisd” duaları okundu.

Video: https://www.facebook.com/TRArmenianPatriarchate/videos/388857268828246

 

  • getronagan (7)
  • getronagan (8)
  • getronagan (6)
  • getronagan (4)
  • getronagan (5)
  • getronagan (3)
  • getronagan (2)
  • getronagan (1)