İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN YARDIM KARTLARI PATRİKHANE’YE ULAŞTI

Kategori: Bülten,Cemaat

Haber Kartİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Hizmetler kapsamında, cemaatimiz ihtiyaç sahibi ailelerine tahsis ettiği 567 çift yardım kartı, bu hafta itibariyle Patrikhane’ye ulaşmış bulunmaktadır.

Bilindiği üzere, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri ve Patriklik Sosyal Yardım Komisyonu yöneticileriyle 10 Mart 2021, Çarşamba günü Patrikhane’de bir araya gelmişti. Görüşme esnasında, Sayın Yavuz Saltık, Patriklik Sosyal Yardım Komisyonu faaliyetleri hakkında bilgiler edindikten sonra, İBB’nin de komisyona katkı sağlayabileceğini belirtmişti.

Patrikliğimize ulaşan yardım zarflarında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kaleme aldığı bir mektup ve her biri 50 lira değerinde olan “ŞOK Hediye Kartı”ndan ikişer adet bulunmaktadır. Sayın Belediye Başkanı’nın yazısında “bu zorlu günleri birlikte atlatacağız, birlikte başaracağız” temennisi dikkat çekmektedir. Patrikliğimize ulaşan bu yardım kartları, Patriklik Sosyal Yardım Komisyonu ve kiliselerimizin Fakir Kolları (Ahkadakhınam) işbirliğiyle gelecek hafta ihtiyaç sahibi ailelere verilecek düzenli yardım kolileriyle birlikte dağıtılacaktır. Böylece, İBB’den gelen bu yardım, Patriklik Sosyal Yardım Komisyonu eliyle cemaatimizin ihtiyaç sahibi ailelerine dağıtılmış olacaktır.

Bu kıymetli desteklerinden dolayı, Patriklik Sosyal Yardım Komisyonu yöneticileri de, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık’a teşekkür etmektedir.