KANDİLLİ KİLİSESİ VAKFI YÖNETİCİLERİNİN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat

kandilliKandilli Sırpots Yergodasan Arakelots Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, başkan Dikran Kevorkyan önderliğinde, 03 Temmuz 2014, Perşembe, saat 11:00’da, Patrikhane’yi ziyaret ederek, Patrik Genel Vekili Başepiskopos Aram Ateşyan tarafından kabul edildiler.

Ziyaretçiler, kilisenin geleneksel kutlama gününün bu yıl 19 Temmuz 2014,  Ctesi, Oniki Resuller ve S. Boğos yortusuna rastladığını belirterek, yapılacak dini törenlerde Patriklik Makamı’nın himayesini dilediler. Yöneticiler, bu vesileyle, Kandillili iki genci Başepiskopos Aram ile tanıştırdılar. Onlar, iyi komşuluk ilişkileri içinde, kilise ile ilgileniyor ve her fırsatta Vakıf Yönetim Kurulu’nun çalışmalarına da yardımcı oluyorlardı. Bununla birlikte, Kandilli’de yalnızca bu iki gencin olmadığı, onlar gibi başka gençlerin de olduğu belirtildi.

Başepiskopos Aram Ateşyan, Kandilli’deki ayine Patriklik Makamı’nın himaye edeceğini belirtti. Ziyarete gelen bu gençlerin övülmeyi hak eden yaklaşımlarını  duyarak memnun olan Başepiskopos Aram, komşuluğun önemini vurguladı ve şehir merkezinden uzakta bulunan bu semtteki güzel tablonun korunmasını öğütledi. Daha sonra ise, kilise yararına yürütecekleri çalışmalar için yöneticilere başarılar diledi.