KESABLI ERMENİLER LÜBNAN’A VARDI

Kategori: Cemaat

kesaplı haylarGeçici olarak Vakıflıköy’de bulunan Kesablı Ermeniler’den 18 kişilik bir grup, 15 Mayıs 2014, Perşembe, hava yolu ile İstanbul’a vardı.

Gruba, Vakıflıköy Surp Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çapar ve üyeler Garbis Kuş ile Bedros Kehyaoğlu refakat etti. İstanbul’a varan grup, havaalanında Ruhani Kurul Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan ve Dış İşleri Bakanlığı temsilcisi tarafından karşılandı.

Grup üyeleri, havaalanında kendileri için hazırlanmış özel salona götürüldüler. Burada, istirahat edebilmeleri için gereken koşullar titizlik ile hazırlanmıştı. Özellikle, grubun yaşça büyük üyeleri için, her türlü ayrıntı dikkate alınmıştı.

Grup, geç saatlerde THY uçağı ile Lübnan’a uçtu ve burada yetkililer tarafından karşılandı. Gerek İstanbul’da, gerekse Lübnan’da yetkililer, grup üyelerine yakın ilgi ve alaka gösterdiler.

Grup üyeleri, daha sonra özel bir araç ile Lübnan Dini Önderliği’ne geçerek, Lübnan Ermenileri Dini Önderi Episkopos Şahe Panosyan ve yakınları tarafından karşılandılar. Burada Ermenistan Büyükelçisi Aşot Koçunyan da hazır bulundu. Başrahip Tatul ve yanındakiler, bilgiler verdikten sonra, iyi temennilerde bulunarak Lübnan Dini Önderliği’nden ayrıldılar.

Başrahip Tatul ve yanındakiler C.tesi günü İstanbul’a döndüler.