KUMKAPI DIŞI KİLİSESİ YÖNETİCİLERİ’NİN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat

PHOTO-2021-03-25-13-46-36Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 25 Mart 2021, Perşembe, kilise din görevlisi Peder Natan Arabyan ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Aruş Taş önderliğindeki Kumkapı Dışı S. Harutyun Kilisesi Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Patrikhane’de kabul etti.

Ziyaretçiler, S. Harutyun Kilisesi’nin geleneksel isim gününün bu yıl 11 Nisan 2021, Pazar gününe rastladığını belirterek, Patriklik Makamı’nın himayesini dilediler. Coronavirüs kısıtlamaları nedeniyle, kilisenin isim günü görkemli bir şekilde kutlanamayacaktı. Fakat, ziyaretçiler bu anlamlı gün öncesinde Patrik Hazretleri’nin takdisini almak ve kilisenin durumu hakkında bilgi sunmak amacıyla ziyarete gelmişlerdi. Sohbet esnasında, kilisenin faaliyetleri hakkında bilgi aktarılırken, gelecekteki projeler hakkında da bilgiler sunuldu. Kilise Din Görevlisi, Büyük Oruç Dönemi’nde kilisedeki Arevakal törenlerinin düzenli bir şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Patrik Hazretleri, geçmişte Kumkapı Dışı Kilisesi’nde de görev yapması nedeniyle, daha önce gerçekleşen isim günü kutlamalarına aşinaydı. Ne yazık ki, Coronavirüs pandemi süreci nedeniyle bu yıl da görkemli kutlamalar yapma olanağı olmayacaktı. Patrik Hazretleri, tüm bu olumsuz tabloya rağmen, Patriklik Makamı’nın kiliselerin yanında olduğunu bir kez daha belirtti. Bu bağlamda, kilisenin isim günün, Kumkapı Dışı Kilisesi hizmetkarlarına bereket getirmesini diledi. Patrik Hazretleri, yöneticilerin projelerinin layıkıyla başarıya ulaşmasını da diledi. Ruhani Önderimiz, sözlerinin sonunda, ziyaretçilere çalışmalarında başarılar diledi.