MIHİTARYAN RAHİPLER TOPLULUĞUYLA KUTSAL DOĞUŞ YORTUSU

Kategori: Cemaat,Ekümenik,Kilise

Mıhitaryan Rahipler Topluluğu’nun Anarad Hığutyun Kilisesi’nde, 24 Aralık 2019, Salı, Rahipler Topluluğu üyelerinden Başrahip Hagopos Çopuryan eliyle, Doğuş Yortusu vesilesiyle Surp Badarak sunuldu. Törenlerde, Patrik Vekili Kd. Peder Krikor Damadyan, Rahip Hartuyun Damadyan ve Astdiyakos Bared Balıkçıyan da hazır bulundular. Törene, Rahipler Topluluğu üyesi Başrahip Sarkis Ermen de katıldı. İlahiler Mıhitaryan Korosu tarafından seslendirildi.

2019 MHITARYAN DZNUNT

Tören esnasında, Başrahip Hagopos’un davetiyle, günün vaazını Rahip Harutyun verdi ve törende hazır bulunan herkesin Kutsal Doğuş yortusunu kutladı. Özellikle, müjde kelimesinin anlamını açıklayarak, İsa Mesih’in doğumuyla beliren müjde içerisinde, huzurun, sevginin ve geleceğe olan ümidin saklı bulunduğunu belirtti. Yortu vesilesiyle, Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri’nin sevgi, selam ve takdislerini, Mıhitaryan Rahipler Topluluğu üyelerine, Mıhitaryan Ailesi’ne ve hazır bulunan ailelere iletti.

 

Surp Badarak sonrasında, Mıhitaryan Okulu öğrencileri, geleneksel Kutsal Doğuş ilahilerini seslendirdiler. Program, izleyiciler tarafından yüksek beğeniye layık oldu.