ORTAKÖY KİLİSESİ VAKFI YÖNETİM KURULU’NUN ZİYARETİ

Kategori: Cemaat

Ortakoy Vakfi ZiyaretKadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 7 Nisan 2021, Çarşamba sabahı, Ortaköy Surp Asdvadzadzin Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İskender Şahingöz’ü ve üyelerden Aret Koryan’ı Patrikhane’de kabul etti.

Ziyaretçiler, nezaket ziyaretiyle Patrik Hazretleri’nin Kutsal Diriliş Yortusu’nu kutlamayı arzulamışlardı. Diğer yandan, bu ziyaret vesilesiyle, geçtiğimiz günlerde Ortaköy Kilisesi’nin yeniden ibadete açılması münasebetiyle Patrik Hazretleri’ne teşekkürlerini sunmak ve kiliseyle alakalı projeler hakkında Patrik Hazretleri’nin görüşlerini almayı amaçlamaktaydılar. Görüşme esnasında, Yönetim Kurulu’nun faaliyetleri ve vakfın yaptığı maddi yardımlar hakkında bilgiler verildi. Gündeme gelen bir diğer konu ise, coronavirüs pandemi sürecinde, kurumlarımızın karşı karşıya kaldığı maddi ve sosyal sıkıntılar oldu.

Patrik Hazretleri, aktarılan bilgileri dinledi ve Ortaköy’de dini, sosyal ve hayri faaliyetlerin devam etmesinden duyduğu memnuniyeti belirtti. Patrik Hazretleri bu bağlamda yöneticilerin hizmetini takdir ederken, pandemi sürecinin etkilerinin bir an önce azalmasını ve vakfın faaliyetlerini daha da genişletme olanağı bulmasını diledi.