PATRİK HAZRETLERİ HAYCAR TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

Kategori: Cemaat

186893103_1848773388615869_5261816953250032318_nKadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 17 Mayıs 2021, Pazartesi, saat 12:00’da, Hayrat Canlandıran ve Araştıran Mimar ve Mühendisler Dayanışma Derneği (HAYCAR) yönetim kurulu üyelerinden Başkan Gülüzar Artuç’u, Yester Habeş’i, Serda Birgül’ü, Burak Kavafyan’ı ve Kevork Özkaragöz’ü Patrikhane’de kabul etti. Görüşmede Patriklik Kalem Müdür Yardımcısı Rahip Hovagim Serovpyan da hazır bulundu.

Yöneticiler, Patrik Hazretleri’ni makamında ziyaret ederek takdisini almaya geldiklerini belirterek, çalışmaları ve yeni projeleri hakkında bilgiler verdiler. Sohbet esnasında, Patriklik Makamı ve HAYCAR arasındaki ikili ilişkiler ve ortak çalışmalar da gündeme geldi. Öte yandan, yöneticiler, HAYCAR’ın bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatarak, üyelerin gönüllülük esasında dayalı hizmet verdiklerini belirttiler.

Patrik Hazretleri derneğin çalışmalarını takdir ederken, dernek üyelerinin gönüllülük esasına dayalı çalışmalarına rağmen, zanaatlarını ustaca sergilediklerinin altını çizdi. Ruhani Önderimiz, bu vesileyle, çalışmalar esnasında zorlukların yaşanabildiğini, fakat amaca odaklı çalışmaların her zaman başarıyla sonuçlandığını hatırlattı. Bu bağlamda, HAYCAR’ın da benzer yaklaşımı memnuniyet vericiydi. Patrik Hazretleri, ayrıca derneğin katkılarıyla son günlerde yayınlanan ve kendisine de bir örneği hediye verilen “Balyanlar – Osmanlı Mimarlığı ve Balyan Arşivi” kitabına da değindi. Balyan Ailesi’yle, mimarlıkla ve tarihle ilgilenen çevrelerde bu kitabın ses getirdiğin belirtti ve bu durumun memnuniyet verici olduğu söyledi.

Patrik Hazretleri sözlerinin sonunda, yöneticilere çalışmalarında başarılar diledi.