PATRİK HAZRETLERİ S. PIRGİÇ ERMENİ HASTANESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Kategori: Bülten,Cemaat,Cismani

Surp Pırgiç

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 20 Ekim 2020, Salı, saat 11:00’de, Patrik Vekili Kd. Peder Krikor Damadyan’ın refakatinde S. Pırgiç Ermeni Hastanesi’ni ziyaret etti. Patrik Hazretleri, burada Bedros Şirinoğlu başkanlığında S. Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı ve vakfın yönetim binasına geçti.

Patrik Hazretleri, öncelikli olarak Hastane’nin faaliyetleri hakkında yöneticilerden bilgiler aldı. Sohbet esnasında, son zamanlarda S. Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı ve Karagözyan Okulu Vakfı arasında bir taşınmaz nedeniyle meydana gelen anlaşmazlık gündeme geldi. Patrik Hazretleri, bu konu hakkında öncelikle yöneticilerin düşüncelerini dinledi ve sonrasında pederane öğütlerde bulundu. Patrik Hazretleri, bu anlaşmazlığın huzurlu bir şekilde nihayete erişmesini diledi. Bununla birlikte, Patrik Hazretleri, Corona Virüs pandemi sürecinde, S. Pırgiç Ermeni Hastanesi’nin üstlendiği önemli rolü takdir etti.

Görüşme sonrasında, Yönetim Kurulu Patrik Hazretleri’ni öğle yemeğiyle ağırladılar. Patrik Hazretleri, hastaneden ayrılmadan önce S. Pırgiç Ermeni Hastanesi’ni takdis etti ve cemaat yararına yürütecekleri çalışmalarda yöneticilere başarı dileklerinde bulundu.