PATRİK HAZRETLERİ SAT-7 TÜRK TELEVİZYON KANALI TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

Kategori: Belgeler,Ekümenik

IMG_2746

Kadasetli Patrik Sahak II. Hazretleri, 26 Şubat 2021, Cuma, saat 14:00’de, SAT-7 TÜRK Kanalı Genel Müdürü Melih Ekener’i, Program Müdürü Cüneyt Arıkan’ı, Sosyal Medya Müdürü Ümit Teymur’u ve Yönetim Kurulu Üyesi Krikor Dinçkayıkçı’yı kabul etti. Görüşmede, Patrikliğin SAT-7 TÜRK Televizyon Kanalı İle İlişkiler Komisyonu üyeleri de hazır bulundular.

Ziyaret, hep birlikte söylenen bereket duasıyla başladı. Konuklar, öncelikle faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi vermek ve görüş alışverişince bulunmak üzere Patrikhane’yi ziyaret etmişlerdi. İlk olarak, Melih Ekener, kanal temsilcilerini kabul ettiği ve kendilerine zaman ayırma nezaketi gösterdiği için Patrik Hazretleri’ne teşekkür etti.

Konuklar, ayrıca, vaaz programı serisine başlamayı kabul ettiği için Patrik Hazretleri’ne hassaten teşekkür ettiler ve minnettarlıklarını ifade etiler. Patrik Hazretleri’nin, İncil’i anlamak konulu programı, Şubat ayı itibariyle kanalda yayınlanmaya başlamıştı. Konuklar, bu programın izleyicilerin ilgisine mazhar olduğunu ve programla ilgili çok iyi geri dönüşümler aldıklarını belirttiler.

IMG_7144

Patrikliğin SAT-7 TÜRK Televizyon Kanalı İle İlişkiler Komisyonu üyeleri, konuklara fikirlerini aktardılar ve ilerleyen zamanlarda Patriklik Makamı adına farklı kişilerin de kanalın projelerine katılım sağlayabileceklerini belirttiler. Patrik Hazretleri kanal yöneticilerinin ziyareti münasebetiyle duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ayrıca, Patriklik Makamı’nın görüşlerini ve prensiplerini diyalog yoluyla aktarması açısından bu ziyaretin faydalı olduğunu belirtti. Patrik Hazretleri, ayrıca kanalın çalışmalarının kiliseler arası ilişkilerin gelişiminde faydalı olmasını dilerken, “Patrikliğimizin kanala katkısı, özellikle Ermeni Kilisesi’nini kültür ve inancını tanıtmak amacındadır” dedi.

Ziyaret sonunda, konuklar gösterdikleri misafirperverlik için Patrik Hazretleri’ne teşekkür ettiler ve Patrikhane’den ayrıldılar.

Belirtmek gerekir ki, Türkiye’deki ilk Hristiyan kanalı olan SAT-7 TÜRK, 6 yıldır uydu yayını yapmaya devam etmektedir.

 

  • IMG_7144
  • IMG_2746
  • 7e473875-1c22-420e-8e65-1d413145b7e7
  • IMG_2750