PATRİK HAZRETLERİ SİVASLILARI KABUL ETTİ

Kategori: Cemaat,Cismani

Türkiye Ermenileri Kadasetli Patriği Sahak II. Hazretleri, 3 Ocak 2020, Cuma sabahı, Patrikhane’de bir grup Sivaslı’yı kabul etti. Grupta, Sivaslı Ermeniler ve Dostları Derneği Başkanı Sebuh Koçak, yerli Sivaslılar Yervant Mığdıs ve Yervan Durmazgüler, A.B.D.’de yaşayan Murat Ğugasyan ve İstanbul’dan Dikran Togaç yer almaktaydı. Görüşmede Patriklik Genel Sekreteri Başrahip Tatul Anuşyan ve Patrik Vekili Kd. Peder Krikor Damadyan da hazır bulundular.

2020 SIVASLILAR

Ziyaretçiler, nezaket ziyaretiyle Patrik Hazretleri’nin seçimini tebrik etmek istemişlerdi. Patriklik seçimi başarıyla neticelendiği için, Sivaslı Ermeniler’in memnuniyetini bildirdiler. Şehirdeki Ermeni nüfusun yaşantısı hakkında Patrik Hazretleri’ne bilgi verirken, Patriklik Makamı’na da, kendilerine karşı gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

Patrik Hazretleri, ziyaret nedeniyle memnuniyetini bildirirken, İstanbul dışında yaşayan cemaatimiz üyelerinin varlığının Patriklik Makamı’na memnuniyet verdiğini söyledi. Sivas’ta yaşayan cemaatimiz üyelerinin, kendi varlıkları ve ilişkileriyle, şehirlerinde toplumsal özelliklerimizi aktardıklarını hatırlattı. Patriklik Makamı’nın, her zaman cemaatine sahip çıkacağını belirtirken, Sivas halkının da arzuladıkları vakit Ruhani Önderleri’ne başvurabileceklerini sözlerine ekledi. Patrik Hazretleri ziyaretçileri takdis etti ve seçimin cemaatimizin her ferdi için bereketli olmasını diledi.